Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Střelba v americkém Orlandu. Masakr v kancelářích pět lidí nepřežilo

Střelba v americkém Orlandu. Masakr v kancelářích pět lidí nepřežilo

Čtyři muže a jednu ženu zastřelil dnes ve společnosti Fiamma v Orlandu na Floridě bývalý zaměstnanec, který posléze obrátil zbraň proti sobě. Informovala o tom s odkazem na místní policii zpravodajská stanice CNN. Policie dále uvedla, že čin nijak nesouvisí s terorismem a že podezřelý už v minulosti spáchal několik přestupků.

Muž byl z firmy zabývající se výrobou příslušenství k obytným vozům propuštěn v dubnu tohoto roku. Dnes v 8:00 místního času (14:00 SELČ) se v ní objevil ozbrojen pistolí a nožem. Ten nakonec nepoužil, ale před příjezdem policie zastřelil pět osob, z nichž čtyři skonaly na místě. Posléze zbraň obrátil proti sobě. Sedm osob přítomných na pracovišti útok přežilo. Úřad šerifa informoval, že 45letý útočník údajně v roce 2014 zbil jednoho z kolegů.

Shelley Adamsová společnosti ABC NEWS řekla, že v jí v době útoku zatelefonovala sestra, která ve společnosti pracuje. Pověděla jí, že je v práci a že když vyšla z toalety uviděla někoho ležet na zemi. "Šéf je mrtvý," opakovala stále dokola.

Americká média ve svém zpravodajství připomínají, že takřka před rokem se v Orlandu odehrál teroristický útok, který byl nejhorší od atentátů na USA z 11. září 2001. Loni 12. června střelec zabil v orlandském nočním klubu 49 lidí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek