Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Syrští uprchlíci v Německu narazili. Soud je označil za džihádisty a poslal do vězení

Syrští uprchlíci v Německu narazili. Soud je označil za džihádisty a poslal do vězení

Vrchní zemský soud v Mnichově dnes uložil tresty vězení v délce čtyři roky a dva roky s podmínkou dvojici Syřanů, kteří v Sýrii bojovali po boku islamistických radikálů. Soud je přesvědčen, že 25letý Kamal T. a 23letý Azad R. bojovali ve své vlasti v řadách teroristické skupiny Ahrar aš-Šám.

Podle soudu sloužila dvojice v období od srpna 2013 do dubna 2014 teroristické organizaci služby jako strážníci v oblasti kolem města Halab, a podíleli se tak na boji jak proti syrské armádě, tak proti vzbouřencům. U Kamala T. sehrála svou roli i skutečnost, že byl přesvědčeným salafistou.

Soud oba obžalované usvědčil z příslušnosti k zahraniční teroristické organizaci a porušení zákona o kontrole válečných zbraní. Vynesený rozsudek podle agentury DPA odpovídá požadavkům státního zastupitelství. Obhájci obžalovaných naopak žádali zproštění viny, neboť podle jejich názoru jejich mandanti nebyli členy skupiny a nesdíleli její cíle.

Azad R. byl podle DPA zraněn v bitce a doživotně ochromen. Jeho přítel Kamal T. se o něj staral. Oba pravděpodobně přes balkánskou trasu uprchli do Německa, kam přišli v roce 2015.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek