Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tajemná smrt mladičké Magdy v Egyptě. Stala se obětí obchodníků s bílým masem?

Tajemná smrt mladičké Magdy v Egyptě. Stala se obětí obchodníků s bílým masem?

Polskem otřásá případ 27leté Polky Magdalény Žug, která za nejasných okolností zemřela v turisticky oblíbeném egyptském letovisku Hurghada. Podle prvních závěrů je nejpravděpodobnější příčinou její smrti pád z výšky, polská média však přichází i s dalšími teoriemi. Podle polského serveru Wiadomosci se Magdaléna mohla stát obětí obchodníků s bílým masem.

Jak píše server Wiadomosci, s možností, že se Magdaléna dostala do rukou obchodníků s lidmi, operují i vyšetřovatelé. Magdaléna se totiž vydala na dovolenou do Egypta úplně sama. Právě před těmito osamělými cestami varuje nezisková organizace La Strada, která bojuje proti obchodování s lidmi a vykořisťování žen. La Strada popisuje praxi zločineckých gangů, které neunáší ženy násilím, ale raději je k cestě nenápadně přesvědčí.  Ženy pak spadnou do rukou překupníků v podstatě samy.

O další verzi píše i polský server Fakt24, podle kterého se Magdaléně mohla uvolnit krevní sraženina, která se dostala do mozku. To pak mohlo zapříčinit její iracionální chování, které 30. dubna zachytila i kamera v egyptské nemocnici. Záběry z bezpečnostních kamer ukazují, jak se dívka opakovaně vrhá na mužské zřízence a nenechá se uklidnit, dokud ji čtyři z nich nevezmou za ruce a nohy a neodnesou pryč. Na dalším střihu je pak vidět, jak ji vezou připoutanou za popruhy na lůžku.

Okolnosti jejího úmrtí osvětlí teprve pitva a další vyšetřování. Podle prvních zpráv Magda před hospitalizací v nemocnici volala příteli, kterému brečela do telefonu, aby ji odtud dostal pryč. „Nemůžu ti říct, co se stalo. Dostaň mě odsud, prosím,“ naléhala na přítele Marcuse. „To by nedávalo žádný smysl, i kdybych ti to řekla,“ řekla mu také do telefonu.

Podle výpovědi zdravotní sestry nemocnice se jí po připoutání k lůžku podařilo popruhy uvolnit, sestru odstrčila a vyskočila z okna. Nemocniční personál jí pak údajně poskytl první pomoc a převezl do specializované nemocnice v Hurghadě, kde později zemřela.

Jak píše Fakt24, z lékařské zprávy vyplývá, že měla Magdaléna vážná poranění pouze na levé části těla – na levé noze, žebra ji roztrhla levou plíci a poranění měla také na levé části hlavy. Žádný oficiální verze událostí ale zatím zveřejněna nebyla.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek