Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tajné služby proti Trumpovi. Potvrdily některé informace z „kompra“ na šéfa Bílého domu

Tajné služby proti Trumpovi. Potvrdily některé informace z „kompra“ na šéfa Bílého domu

Napětí mezi americkými tajnými službami a novým prezidentem Donaldem Trumpem pokračuje. Podle stanice CNN se jim podařilo potvrdit část informací z výbušného materiálu, který na Trumpa před volbami sesbíral bývalý britský rozvědčík. Zatím si ale nejsou jisté, zda kompromitujícími informacemi na Trumpa skutečně disponuje Rusko, jak složka tvrdí. 


CNN, jejíž informace šéf Bílého domu vytrvale zpochybňuje jako „falešné zprávy“, bez bližších podrobností uvedla, že vyšetřovatelům se podařilo potvrdit mnoho konverzací ruských činitelů o Trumpovi, o kterých se v kompromitujícícm materiálu píše. Zdroje z tajných služeb nicméně nechtějí uvést, o jaké výroky konkrétně jde, protože by prozradily způsob, jakým tyto informace získaly. 

Místa a data konkrétních konverzací ruských představitelů ale podle CNN odpovídají údajům uvedeným v kompromitujícím materiálu. Nové poznatky se netýkají skandálních obvinění na adresu šéfa Bílého domu a jeho údajných sexuálních praktik, které ve složce britského exrozvědčíka také figurují, zdůraznila CNN. 

Trumpův mluvčí Sean Spicer její informace označil za další falešné zprávy. „CNN by se měla soustředit na úspěchy, které už prezident zaznamenal při návratu pracovních míst do země, ochraně národa a posílení vztahů s Japonskem a dalšími zeměmi,“ uvedl také. 

Informace o složce kompromitujících materiálů na Trumpa se objevila krátce před jeho nástupem do úřadu. Zástupci tajných služeb o ní informovali jak jeho, tak odcházejícího prezidenta Baracka Obamu. „Všechno jsou to falešné zprávy. Vymyšlené věci. Nestalo se to,“ řekl tehdy Trump. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek