Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tajný trumf německých vyšetřovatelů. Dokážou se nabourat i do šifrované komunikace na WhatsAppu

Tajný trumf německých vyšetřovatelů. Dokážou se nabourat i do šifrované komunikace na WhatsAppu

Německý Spolkový kriminální úřad (BKA) při vyšetřování už využívá speciální aplikaci ve formě trojského koně ke sledování komunikace, a to i šifrované, mezi mobilními telefony. Informovaly o tom rozhlasové stanice NDR, WDR a list Süddeutsche Zeitung. Úřad odmítl tuto zprávu komentovat.

Podle médií lze touto technikou číst i zakódované zprávy předávané mezi takzvanými chytrými telefony pomocí aplikace WhatsApp. Šifrování je obcházeno softwarem tajně nainstalovaným do mobilu, který vytváří „fotokopii" textu zobrazeného na displeji a posílá ji vyšetřovatelům.

Spolkový sněm podle agentury DPA loni v červnu schválil zákonné opatření poskytující právní základ pro sledování komunikace přes službu Messenger. List Welt am Sonntag na podzim s odvoláním na bezpečnostní zdroje napsal, že takzvaný spolkový trojský kůň, jehož vývoj stál 5,8 milionu eur (147 milionu korun), je do značné míry nepoužitelný. BKA ale už v té době pracovala na nové verzi k použití ještě během roku 2017. S touto verzí je prý možné sledovat šifrovanou komunikaci jak na mobilech, tak na tabletech.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek