Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Teror v Dortmundu: Podezřelý Iráčan patřil k IS a vedl gang vrahů, na fotbalisty ale asi neútočil

Teror v Dortmundu: Podezřelý Iráčan patřil k IS a vedl gang vrahů, na fotbalisty ale asi neútočil

Němečtí vyšetřovatelé zatím nemají žádné důkazy, že by se podezřelý Iráčan podílel na úterním útoku na fotbalisty Dortmundu. Jsou ale přesvědčeni o tom, že byl v Iráku a posléze i v Německu napojen na takzvaný Islámský stát. Německé nejvyšší státní zastupitelství požádalo o vzetí 26letého muže do vazby.

„Obviněný je důvodně podezřelý, že se v Iráku podílel na činnosti zahraničního teroristického uskupení Islámský stát,“ stojí v tiskové zprávě státního zastupitelství.

K IS se Iráčan podle vyšetřovatelů přidal nejpozději na konci roku 2014. Vedl podle nich jednotku asi o deseti lidech, která unášela, vydírala a zabíjela.

V březnu 2015 odcestoval do Turecka, odkud se začátkem loňského roku dostal do Německa. I zde udržoval podle vyšetřovatelů kontakty se členy IS.

Podle německého časopisu Der Spiegel se tento muž nedávno po telefonu bavil o náloži, což je hlavní linka, která ho s útokem spojuje. Důkazy proti druhému podezřelému jsou podle magazínu zatím slabé. Otázky nadále vyvolávají netypická psaní, která kdosi nechal poblíž místa činu.

Požaduje v nich, aby spolková republika stáhla průzkumné letouny Tornado využívané v boji proti takzvanému Islámskému státu (IS) a aby uzavřela základnu amerických vojsk v západoněmeckém Ramsteinu. V textu také stojí, že sportovci a další prominenti v Německu i v jiných "křižáckých zemích" jsou nyní na "listině smrti" Islámského státu.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek