Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Teror v Londýně má osm obětí. Tělo Francouze vylovili z Temže

Teror v Londýně má osm obětí. Tělo Francouze vylovili z Temže

Poslední teroristické útoky v Londýně mají osmou potvrzenou oběť. Informuje o tom BBC s odkazem na policii. Mezi mrtvými je nejméně pět cizinců, naposledy přibyl 45letý Francouz Xavier Thomas, jehož tělo pátrací týmy vyzvedli z Temže. Další obětí je podle BBC mladá Australanka Sara Zelenaková. Nejméně dva lidé - Francouz a Španěl - se po atentátu v britské metropoli oficiálně stále pohřešují.

Britské úřady už dříve informovaly, že mezi oběťmi sobotního teroristického útoku na mostě London Bridge a na Borough Market jsou Brit, Kanaďanka, Francouz a Australanka. Dnes k identifikovaným obětem přibyli další dva cizinci.

Francouzské ministerstvo zahraničí dopoledne uvedlo, že při útoku zahynuli dva Francouzi a jeden se stále pohřešuje. Prezident Emmanuel Macron nicméně odpoledne řekl, že bilance francouzských obětí teroru v Londýně se zvýšila na tři. Tělo Xaviera Thomase se našlo v Temži.

Podle francouzského ministerstva zahraničí jsou v nemocnicích stále čtyři vážně zranění francouzští občané. Jedním z nich je i snoubenka Xavier Thomase. Celkem utrpělo zranění při útoku osm Francouzů.

Australské ministerstvo zahraničí dnes potvrdilo, že při atentátu zahynuly dvě australské občanky. Ministryně Julia Bishopová jejich jména nezveřejnila, podle britských médií jde ale o 28letou Kirsty Bodenovou a 21letou Saru Zelenakovou. Zdravotní sestra Bodenová údajně zahynula, když běžela na pomoc zraněným. Dva Australané jsou podle ministryně také mezi zraněnými.

Španělský ministr vnitra Juan Ignacio Zoido dnes Británii vyzval, aby projevila "citlivost" vůči rodině pohřešovaného španělského občana a urychlila identifikaci mrtvých. „Čím si ta rodina prochází, je nelidské,“ uvedl. Devětatřicetiletý právník Ignacio Echeverria Miralles se od sobotního útoku pohřešuje. Podle přátel, kteří ho v osudnou noc doprovázeli, se Miralles postavil mezi útočníka a ženu, kterou napadl. Mezi zraněnými v nemocnici ale Španěl není.

Tři útočníci, jejichž totožnost policie již zveřejnila, byli zastřeleni na místě.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek