Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Teror v Paříži: Řidič najel do skupiny vojáků. Měl jasný plán, tvrdí vyšetřovatelé

Teror v Paříži: Řidič najel do skupiny vojáků. Měl jasný plán, tvrdí vyšetřovatelé

Protiteroristický odbor pařížské prokuratury převzal vyšetřování ranního incidentu ve čtvrti Levallois-Perret. Při něm najelo auto do skupiny vojáků před kasárnami a šest jich zranilo, z toho tři vážně. Úřady označily čin za úmyslný.  Agentura AP poznamenala, že krok prokuratury signalizuje, že podle vyšetřovatelů byl útok předem připraven a má teroristický motiv. Policie už muže zadržela, potvrdil francouzský premiér.

Francouzská policie zatkla severně od Paříže muže podezřelého z ranního útoku na vojáky. „Jel v hledaném automobilu a snažil se uprchnout," citoval policejní zdroje web deníku Le Parisien. Policisté po muži stříleli a několikrát jej zasáhli, nyní je v nemocnici, uvedl web.

Sedmatřicetiletý muž byl při zásahu na dálnici A16 údajně zasažen pěti kulkami, postřelen byl také jeden policista. Toho však zranili jeho kolegové, zatčený nebyl ozbrojen, napsal dále web francouzského listu. Jeho vozidlo odpovídalo dřívějším zjištěním vyšetřovatelů. To, žde jde o útočníka, už potvrdil francouzský premiér.

Incident se odehrál kolem 08:00 SELČ u armádního objektu ve čtvrti Levallois-Perret severozápadně od centra Paříže. Podle svědků čekalo tmavé BMW s jednou osobou v postranní uličce a rozjelo se k vojákům ve chvíli, kdy se střídaly směny. Zranění jsou nyní v péči doktorů a nejsou údajně v ohrožení života.

Zasažení vojáci jsou zapojeni do protiteroristické operace Sentinelle, kterou francouzská armáda zahájila po útoku z ledna 2015 na redakci magazínu Charlie Hebdo. V městské části Levallois-Perret sídlí část ze 7000 členů operace Sentinelle a hlavní sídlo zde má francouzská zpravodajská služba DGSI.

 

Dnešní útok byl již několikátým případem, kdy pachatelé cílili na francouzské bezpečnostní složky. Vlna atentátů si ve Francii od začátku roku 2015 vyžádala 239 obětí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek