Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Terorista z Manchesteru? Podivín s bradkou vykřikující na ulici islámské modlitby

Terorista z Manchesteru? Podivín s bradkou vykřikující na ulici islámské modlitby

Britská policie oficiálně potvrdila, že mužem podezřelým ze spáchání pondělního teroristického útoku v Manchesteru je 22letý Salman Abedi. Zjišťuje o něm, zda jednal sám, nebo byl součástí širší teroristické sítě. Sdělil to v přímém televizním přenosu šéf manchesterské policie. Sevbevražedný útočník, který zabil 22 lidí, se podle výpovědí sousedů v posledních týdnech choval podivně.

„Můžu potvrdit, že muž podezřelý z provedení včerejšího zvěrstva je 22letý Salman Abedi. Nicméně ještě nebyl formálně identifikován a nechtěl bych to dále komentovat," prohlásil šéf manchesterské policie Ian Hopkins.

Abedi se podle dostupných informací narodil v Británii rodičům z Libye. Podle BBC měl nejméně tři sourozence: staršího bratra, který se narodil v Londýně, a mladšího bratra a sestru, kteří se narodili v Manchesteru. Rodina bydlela na různých adresách v Manchesteru, včetně domu v ulici Elsmore ve Fallowfieldu, kde došlo k razii.

„Byla to lybijská rodina, která se chovala divně,“ popsala listu Daily Mail Abediho sousedka Lina Ahmedová. „Před pár měsíci vykřikoval na ulici nahlas islámské modlitby. Říkal, že je jediný Bůh a prorok Mohamed je jeho posel,“ dodala.

Bývalý Abediho přítel ze školy tvrdí, že byl vášnivým fandou fotbalového Manchesteru United. Dříve spolu trávili volný čas, v poslední době si ale i on všiml změn v útočníkově chování. „Nechal si narůst bradku, nikdy předtím si ho s bradkou nepamatuji. Ani jsme se nepozdravili, jen na sebe kývli,“ pravil.

Podle agentury AP úřední záznamy ukazují, že Abedi byl přihlášen k pobytu v manchesterském domě, ve kterém dnes provedlo policejní komando zásah. Podle místního volebního seznamu Abedi bydlel ve čtvrti Fallowfield na jihu města, kde policie provedla kontrolovanou explozi.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek