Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Terorista zabil i talentovanou osmiletou Saffie. Umírala sestřičce v náručí

Terorista zabil i talentovanou osmiletou Saffie. Umírala sestřičce v náručí

Utrpení těch, kterým bombový útok v Manchesteru vzal blízké, si dovede představit jen málokdo. Mezi 22 oběťmi mladého džihádisty je i osmiletá Saffie. Její matka mezitím v nemocnici bojuje o život a o osudu své dcery neví, uvedl server Dailymail. Malá dívka se rychle stala symbolem této tragédie.

„Každý ji miloval. Byla krásná, nádherná duše. Její vřelost a přívětivost nebude nikdy zapomenuta,“ řekl Chris Upton, třídní učitel malé Saffie. To on potvrdil, že holčička byla jednou z obětí teroristy, který se odpálil uprostřed davu dětí a mladistvých.

Saffie se na koncert svého hudebního idolu Ariany Grande těšila, jak jen děti umí. Večer vyrazila s maminkou Lisou a se starší sestrou Ashlee. Zatímco ony zraněné leží v nemocnici, malá Saffie nepřežila.

„Budu si ji navždy pamatovat jako kreativní, velmi nadanou a citlivou dívku,“ vzpomíná ředitel Upton na nadanou školačku s fascinující osobností.

720p 480p 360p 240p
Teror v Manchesteru

„Ráda bych porozuměla tomu, jaká zvrácená mysl mohla spáchat něco takového. Takové zvěrstvo. Kdo byl tak zbabělý, že útočil na nevinné děti, které měly celý život před sebou?“ nechápala na setkání s veřejností britská premiérka Theresa Mayová.

I ona měla jistě před sebou obrázek malé Saffie, které se návštěva koncertu stala osudnou – stejně jako třeba osmnáctileté Georgině Callanderové a 26letému Johnovi Atkinsonovi.

Ti, kteří přežili, si často ponesou následky až do konce života. „Po výbuchu u dětí nastal posttraumatický stav, který může trvat dny i týdny. Z něj se poté mohou vyvinout nemoci, které budou ty děti provázet až do konce života,“ řekl pro INFO.CZ Petr Pöthe, dětský psychiatr a psychoterapeut.

Sebevražedný útok nepřežilo 22 lidí, desítky dalších skončily v nemocnici. Je to nejtragičtější úder teroristů ve Velké Británii od roku 2005. Stal se navíc krátce po tom, co zemi šokoval útok u britského parlamentu.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek