Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Teroristé z Islámského státu se převlékli za lékaře a vtrhli do nemocnice. Zavraždili přes 30 lidí

Teroristé z Islámského státu se převlékli za lékaře a vtrhli do nemocnice. Zavraždili přes 30 lidí

Útok stoupenců samozvaného Islámského sátu na vojenskou nemocnici v afghánském Kábulu skončil tragédií. Mrtvých je přes 30 a nejmíň 50 lidí bylo zraněno.

Ozbrojenci převlečení za lékaře do nemocnice vtrhli hned ráno. Následovala šestihodinová bitva s bezpečnostními silami, které všechny útočníky zlikvidovaly. K činu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát.

„Víc než 30 osob bylo zabito a přes 50 utrpělo zranění. Většina mrtvých a zraněných jsou pacienti, lékaři a další zdravotnický personál. Zahynuli také všichni čtyři útočníci,“ prohlásil mluvčí ministerstva obrany.

Ministerstvo zdravotnictví původně mluvilo o třech mrtvých. Těla dalších obětí byla nalezena poté, co příslušníci afghánských bezpečnostních sil zneškodnili všechny útočníky a provedli podrobnou prohlídku budovy.

Při útoku na nemocnici, jejíž kapacita čítá na čtyři stovky lůžek, se nejprve odpálil sebevražedný atentátník a následně do zařízení pronikli další tři ozbrojenci s automatickými zbraněmi a ručními granáty, kteří zaujali pozice v horních patrech budovy, popsala průběh útoku agentura Reuters.

Do nemocnice, která se nachází nedaleko amerického velvyslanectví a dalších diplomatických sídel, byli poté vysláni členové afghánských speciálních sil.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek