Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Točil se tu nejsledovanější hit Despacito. Takto hurikán Maria změnil barevnou čtvrť Portorika v místo zkázy

1080p720p360p

Sluncem zalité pobřeží, výrazné barevné domky a bezstarostná letní atmosféra plná erotického napětí. Tak vylíčil život ve čtvrti La Perla v metropoli Portorika klip Despacito. Sezónní hit zlomil veškeré rekordy sledovanosti, když zaznamenal miliardy přehrání (aktuálně 3,8 miliardy) a portorickému San Juanu udělal výbornou reklamu. Teď přišel hurikán Maria a čtvrti, kde se populární klip natáčel, změnil k nepoznání. Upozornil na to server Daily Beast.

Hit Despacito působí dojmem, jako že se nic nemůže pokazit. Rozhodně ne na Karibském ostrově, kde starosti – zdá se – neexistují. Příroda tohle tvrzení rychle vyvrátila. Hurikán Maria změnil barevné ulice ve změť trosek a odpadu.

Hurikán zasáhl Portoriko vší silou. Ostrov se třemi a půl miliony obyvatel dostal přímý úder a skončil kompletně celý odříznutý od elektrické energie. Čtvrť metropole San Juan s názvem La Perla – místo, kde se letní hit natáčel – přitom pocítila úder živlu ze všeho nejsilněji. Takto ji zachytil dron ještě v době před katastrofou:

Charakteristická část města s domky nahuštěnými na svahu poblíž moře podlehla zkáze. Bouře vyrvala stromy z kořenů, pobořila chatrné příbytky a strhávala zdi s bohatým graffiti. „Tohle je v podstatě apokalypsa. Je těžké uvěřit, že se video točilo tady mezi námi,“ řekl pro web Daily Beast Luis Rojas.

„Portoriko a San Juan jak ho známe, už neexistuje,“ přiznala rozsah katastrofy starostka města Carmen Cruzová. Luis Fonsi, který Despacito nazpíval, se ke katastrofě vyjádřil na Instagramu. „Je hrozné, co se na ostrově děje. Je hodně smutné číst zprávy od mojí rodiny, čeká nás hodně práce,“ uvedl. Konkrétně ve čtvrti La Perla to teď vypadá takto:

1080p 720p 360p
La Perla po zásahu hurikánu Maria

Hurikán Maria postupující Karibikem opět mírně nabral na síle a blíží se k ostrovům Turks a Caicos a jižním Bahamám. Počet obětí bouře stoupl na 21, informovala agentura AFP. Nejnovější oběti ohlásily úřady na Haiti, které sice hurikán nezasáhl přímo, v pobřežních oblastech však způsobil vlnobití, poničil řadu jednoduchých a málo odolných příbytků a zabil tři lidi.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek