Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tragédie v Etiopii: Desítky lidí zemřely při sesuvu na skládce. Další záchranáři hledají pod odpadem

Tragédie v Etiopii: Desítky lidí zemřely při sesuvu na skládce. Další záchranáři hledají pod odpadem

Sesuv odpadků na skládce na okraji etiopské metropole Addis Abeby nepřežilo nejmíň 46 lidí. Po desítkách lidí se stále pátrá. Většinu mrtvých tvoří ženy a děti, informovala dnes agentura AP.

Sesuv odpadků na skládce Koshe (v amharštině „špinavá“) v sobotu večer zavalil několik provizorních obydlí chudých lidí. Sedmatřicet z nich bylo zachráněno a následně jim byla poskytnuta lékařská péče.

V okamžiku sesuvu bylo na skládce asi 150 lidí. Mnozí hledali předměty, které by mohli zužitkovat. V posledních dvou letech menší sesuvy odpadků na stejné skládce zabily asi dvě nebo tři osoby.

„Výhledově plánujeme lidi žijící na skládce a okolo ní přestěhovat jinam,“ uvedl krátce po neštěstí starosta Addis Abeby Diriba Kuma.

Etiopie v posledních letech investovala do ochrany životního prostředí. V budoucnu plánuje odpadky používat jako energetický zdroj. Země má jednu z nejrychleji rostoucích ekonomik v Africe. Od loňského října ale v Etiopii kvůli politickým protestům, které si vyžádaly životy několika lidí, panuje výjimečný stav.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek