Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tragédie v Itálii. Při nehodě autobusu s maďarskými školáky zemřelo 16 lidí

Tragédie v Itálii. Při nehodě autobusu s maďarskými školáky zemřelo 16 lidí

Páteční nehodu autobusu, který převážel maďarské školáky, nepřežilo 16 lidí. Autobus havaroval u italské Verony. Informovala o tom dnes italská záchranná služba, která původně hovořila o sedmi mrtvých. Nehoda patří mezi nejhorší za poslední desetiletí.

Podle zástupce záchranné služby citovaného italskou agenturou ANSA utrpělo 39 lidí zranění. Rozvezeni byli do několika veronských nemocnic, asi desítka z nich je zraněna vážně. Na policejní stanici bylo odvezeno 13 osob, které nepotřebovaly ošetření.

Maďarské ministerstvo zahraničí uvedlo, že podle oficiální informace bylo v autobuse 54 pasažérů a dva řidiči. O tom, kolik lidí bylo v autobuse, prý panují nejasnosti, ale podle všeho jich byl větší počet, než o jakém vědělo vedení školy.

Neštěstí se stalo na dálničním výjezdu do Benátek. Autobus zavadil o postranní sloup mostu a začal hořet.

Mezi pasažéry byly podle italských sdělovacích prostředků mladí Maďaři ve věku mezi 14 a 18 lety, kteří se vraceli ze školního zájezdu do Francie. V autobuse byli také učitelé a rodiče. Policie uvedla, že z vraku bylo vytaženo 16 silně ohořelých těl.

Příčina havárie zatím není jasná, kromě autobusu nehavarovalo žádné jiné vozidlo.

Podle dostupných údajů jde o čtvrtou nejtragičtější nehodu autobusu v Itálii od 80. let a sedmou nejtragičtější nehodu autobusu v Evropě v uplynulých pěti letech. Vůbec nejhorší nehoda autobusu v Itálii si v roce 2013 vyžádala 39 obětí.

V Evropě drží toto smutné prvenství nehoda autobusu, který se v březnu 2001 zřítil společně s třemi automobily do řeky Douro v severním Portugalsku z 50metrové výšky, když jeden mostní pilíř nevydržel nápor vody a strhl s sebou i část mostu. Tehdy zahynulo 69 osob.


 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek