Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tragická nehoda vrtulníku u Grand Canyonu. Zemřeli tři lidé, příčina zřícení je nejasná

Tragická nehoda vrtulníku u Grand Canyonu. Zemřeli tři lidé, příčina zřícení je nejasná

Stroj se zřítil v sobotu pozdě odpoledne místního času v oblasti Grand Canyonu. Na palubě vrtulníku bylo šest britských turistů a pilot. Mrtví jsou ve věku od 27 do 32 let. Záchrannou operaci komplikoval silný vítr. Záchranáři byli na místo dopraveni letecky, ale k vraku museli dojít s pomocí brýlí na noční vidění.

Svědek Teddy Fujimoto řekl, že viděl plameny a kouř stoupající z místa, kde vrtulník spadl, a slyšel několik výbuchů. Viděl také krvácející a popálené lidi. Fujimoto, který je fotograf a často se účastní vyhlídkových letů nad kaňonem, řekl, že až dosud se při těchto akcích cítil bezpečně.

Ředitelka cestovní kanceláře Papillon, která vrtulník provozovala, ujistila, že kancelář bude spolupracovat při vyšetřování. Společnost Papillon na svých internetových stránkách tvrdí, že každoročně zajistí vyhlídkový let v této oblasti pro 600.000 lidí. V srpnu 2001 se její vrtulník zřítil u Meadview v Arizoně a zemřel tehdy pilot a pět pasažérů. Vyšetřovatelé pak ve zprávě uvedli, že pilot se rozhodl k příliš rychlému sestupu a v těsné blízkosti útesů. Velký kaňon je až 1,6 kilometru hluboký a patří mezi nejnavštěvovanější místa ve Spojených státech.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek