Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tragický omyl nigerijské armády. Místo islamistů zabila přes 50 uprchlíků

Tragický omyl nigerijské armády. Místo islamistů zabila přes 50 uprchlíků

Armáda si spletla útočiště teroristů z Boko Haram s táborem pro migranty. Podle humanitární organizace Lékaři bez hranic zemřelo přes pět desítek (podle některých jiných zdrojů až sto) lidí a stovka dalších byla zraněna, mezi nimi i samotní humanitární pracovníci.

Incident se stal na severovýchodě země poblíž hranice s Kamerunem. Generál, který je velitelem protipovstaleckých operací v severovýchodní Nigérii, řekl, že úřady tragédii vyšetří.

Mezi mrtvými jsou nejspíš i tři studentky z města Chibok, které se nedávno podařilo osvobodit ze zajetí Boko Haram. Mezi zraněnými jsou dva vojáci a Nigerijci pracující pro humanitární organizaci Lékaři bez hranic a pro Mezinárodní výbor Červeného kříže.

Islamistická skupina Boko Haram terorizuje severovýchod Nigérie i příhraniční oblasti sousedních států; v této oblasti chce vytvořit náboženský stát založený na islámském právu šaría. V posledních sedmi letech si násilí páchané Boko Haram v Nigérii vyžádalo přes 20 tisíc obětí a asi 2,6 milionu lidí před islamisty uteklo. Zhruba pět milionů lidí hladoví.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek