Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trump chystá další omezení migrace. Chce zrušit vízovou loterii, stěhování za příbuznými je podle něj katastrofa

Trump chystá další omezení migrace. Chce zrušit vízovou loterii, stěhování za příbuznými je podle něj katastrofa

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že spolu se zákonodárci připravuje nový imigrační systém, jenž má sloužit americkým zaměstnancům a zlepšit bezpečnost. Ukončena má být vízová loterie a postavena zeď na hranici Spojených států s Mexikem. Šance na schválení změn v imigrační politice Kongresem jsou podle šéfa Bílého domu dobré.

Trump na úvod jednání s republikánskými zákonodárci o imigrační politice řekl, že nový imigrační zákon podle něj bude řešit i problém imigrantů bez dokladů, kteří přišli do USA jako děti. Nová imigrační politika podle něj musí zahrnovat i hraniční zeď a opatření, která mají ukončit takzvanou řetězovou migraci a také stávající program vízové loterie.

Trump řekl, že řetězová migrace, tedy stěhování za příbuznými, je naprostá katastrofa a program vízové loterie je špatný pro americkou ekonomiku.

"Doufám, že všechno dopadne velmi dobře," prohlásil Trump. "Pokud budeme mít podporu demokratů, myslím, že DACA bude ohromná," dodal prezident s odkazem na ochranný program, jenž má v budoucnu mimo jiné trvale vyřešit právní status někdejších dětských přistěhovalců.

Vlivný americký senátor Americký senátor Lindsey Graham dnes řekl, že nikdy nebyl větším optimistou, pokud jde o schválení imigračního zákona.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek