Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trump je ve Vatikánu. Poprvé se sešel s papežem, kterého nazýval „pěšákem Mexika“

Trump je ve Vatikánu. Poprvé se sešel s papežem, kterého nazýval „pěšákem Mexika“

Papež František ráno přijal ve vatikánském Apoštolském paláci k soukromé audienci amerického prezidenta Donalda Trumpa s manželkou Melanií, dcerou Ivankou a jejím mužem Jaredem Kushnerem. Nejvyšší představitel římskokatolické církve si s americkým hostem přátelsky potřásl rukou a promluvil s ním.

Jednání je očekáváno se zájmem vzhledem k poměrně ostré veřejné výměně názorů mezi oběma muži během loňské prezidentské kampaně v USA. Rozcházejí se v postojích k migraci a ochraně životního prostředí. František ostře kritizoval záměr Bílého domu vybudovat zeď na hranici s Mexikem a zakázat vstup do USA občanům několika muslimských zemí.

Papež tehdy řekl, že stavění zdí místo mostů je nekřesťanské. Trump označil toto prohlášení za neuctivé a označil papeže za pěšáka mexické vlády.

Trump dnes ovšem při uvítání v papežské rezidenci prohlásil, že setkání s papežem je pro něj velkou ctí. Návštěva Vatikánu symbolicky uzavírá jeho cestu do středisek tří světových náboženství - muslimské Saúdské Arábie, židovského státu a vatikánského centra římských katolíků.

Trump přišel do Apoštolského paláce s několika nejbližšími členy své rodiny. Manželka Melania a dcera Ivanka se v souladu s letitou vatikánskou tradicí dostavily na setkání s papežem v černém a rouškou skrývající vlasy.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek