Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trump pojede příští rok do Británie. Půjde o druhořadou návštěvu, s královnou se setkat nemá

Trump pojede příští rok do Británie. Půjde o druhořadou návštěvu, s královnou se setkat nemá

Americký prezident Donald Trump navštíví podle listu Evening Standard Spojené království na počátku příštího roku. Nepůjde ale o návštěvu státní, ale pouze pracovní. Podle dnešní informace britského listu je důvodem změny charakteru plánované návštěvy obava z masových protestů. Úřad britské premiérky odmítl informaci komentovat.

Podle listu Evening Standard se pracovní návštěva amerického prezidenta Donalda Trumpa v Británii uskuteční na počátku příštího roku. Státní návštěva se všemi příslušnými poctami včetně setkání s královnou Alžbětou II. by se měla uskutečnit později. Datum státní návštěvy ale zatím jasné není, uvedl Evening Standard.

Úřad britské premiérky Theresy Mayové odmítl informaci listu komentovat. Postoj vlády k návštěvě amerického prezidenta se podle něj nijak nezměnil. Pozvání Trump dostal a přijal, termín návštěvy stanoven nebyl, dodal úřad.

Předsedkyně britské vlády Mayová předala šéfovi Bílého domu pozvání na státní návštěvu Spojeného království letos v lednu krátce poté, co se Trump oficiálně ujal své funkce. Byla prvním z cizích státníků, které prezident v Bílém domě přijal.

Pozvání Trumpa do Británie vyvolalo rozporuplné reakce. Petici proti státní návštěvě podepsaly téměř dva miliony lidí, kteří vyčítali Trumpovi zejména jeho antiimigrační kroky. Petici ale sepsali i zastánci návštěvy. Po slovní přestřelce s americkým prezidentem vyzval před časem britskou vládu k odložení jeho návštěvy také londýnský starosta Sadiq Khan.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek