Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trump přislíbil Jižní Koreji i nadále vojenskou podporu proti Kim Čong-unovi

Trump přislíbil Jižní Koreji i nadále vojenskou podporu proti Kim Čong-unovi

Spojené státy a Jižní Korea budou nadále společně posilovat obranné kapacity vůči hrozbě ze Severní Koreje. Dohodli se na tom v nedělním telefonickém rozhovoru americký prezident Donald Trump a jihokorejský premiér Hwang Kjo-an, který je nyní prozatímním prezidentem země.

„Oba státníci se shodli, že podniknou kroky k posílení společných obranných schopností proti severokorejské (jaderné) hrozbě," uvedl v prohlášení Bílý dům. Podle něj Trump zopakoval absolutní závazek USA bránit Jižní Koreu.

Bílý dům nicméně neuvedl, zda bude nová americká administrativa chtít po Soulu, aby nesl větší díl z nákladů na setrvání amerických jednotek. V Jižní Koreji je v současnosti kolem 28 500 amerických vojáků. V loňské předvolební kampani Trump prohlašoval, že jednotlivé země by měly být připraveny starat se o svou obranu samy. Hovořil přitom i o Japonsku a Jižní Koreji, které čelí jaderné hrozbě ze strany KLDR.

Bílý dům dnes také oznámil, že nový americký ministr obrany James Mattis navštíví ve středu Jižní Koreu. Poté cestuje Mattis do Japonska.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek