Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trump roztáčí kola diplomacie. První přijme Lady Brexit

Trump roztáčí kola diplomacie. První přijme Lady Brexit

Britskou premiérku Theresu Mayovou přijme americký prezident příští týden. Bude to první zahraniční státník, se kterým bude od nástupu do funkce jednat.

Americký prezident nešetří vůči britské vládě projevy náklonnosti v souvislosti s jejími přípravami na odchod z Evropské unie. Mayová v nedávném projevu upozornila, že brexit bude nekompromisní.

Podle zpravodajského serveru BBC News bude pravděpodobně jedním z hlavních bodů jednání obou představitelů dohoda o volném obchodu mezi USA a Británií po brexitu. Dalšími předpokládanými tématy rozhovoru Trumpa a Mayové by měly být NATO, Evropská unie, obrana a Rusko, napsal server BBC News.

Média už upozorňují na podobnost vztahů mezi někdejším americkým prezidentem Ronaldem Reaganem a britskou expremiérkou Margaret Thatcherovou v 80. letech. 

Trump chystá i setkání s dalšími státníky. Poslední lednový den má mluvit s mexickým prezidentem. Vztahy mezi oběma zeměmi jsou napjaté kvůli Trumpovu plánu na stavbu zdi, která má zamezit migraci a kterou má podle něj Mexiko samo zaplatit. Řeč může přijít i na Trumpovu ekonomickou politiku, kdy nutí velké firmy rušit plány na přesun výroby do Mexika, kde je to pro ně levnější.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek