Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trump se chce podívat do demilitarizovaného pásma mezi Korejemi. Průzkumníci už mu vytipovali možná místa

Trump se chce podívat do demilitarizovaného pásma mezi Korejemi. Průzkumníci už mu vytipovali možná místa

Americký prezident Donald Trump během své cesty po Asii v listopadu možná navštíví i demilitarizované pásmo mezi oběma Korejemi. Bílý dům vyslal do Jižní Koreje na sklonku září tým, aby ověřil místa, která během Trumpovy návštěvy připadají v úvahu, citovala dnes jihokorejská agentura Jonhap zdroj z jihokorejského ministerstva obrany. Ve hře je hraniční vesnice Pchanmundžom a jihokorejský strážní post, uvedl zdroj.

Očekává se, že Trump v Jižní Koreji vyšle Severokorejcům jako velitel amerických ozbrojených sil zásadní signál, ať už ve formě prohlášení, nebo svou přítomností na symbolickém místě.

Návštěva demilitarizovaného pásma by odpovídala Trumpově zálibě v teatrálnosti, myslí si odborník na KLDR Pong Jong-sik. „Představa, jak mhouří oči a dívá se za demilitarizované pásmo, je jako kdyby pouze jiným způsobem tweetoval," řekl Pong agentuře Bloomberg.

Trump a severokorejský vůdce Kim Čong-un si v poslední době vyměňují vzkazy plné bojovné rétoriky. Americký prezident v posledním z nich uvedl, že raketový a nukleární program Severní Koreje lze zastavit "pouze jediným způsobem". Konkrétnější zatím nebyl.

Bílý dům na konci září informoval, že americký prezident navštíví v první polovině listopadu Japonsko, Jižní Koreu, Čínu, Vietnam, Filipíny a Havaj.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek