Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trump se dívá špatným směrem. Teroristé přicházejí do USA přes Kanadu

Trump se dívá špatným směrem. Teroristé přicházejí do USA přes Kanadu

Donald Trump upozorňuje na nebezpečí, které číhá na hranicích s Mexikem a plánuje tam postavit obrovskou zeď. Jenže se možná dívá špatným směrem. Podle zprávy FBI ti, které tajné služby evidují na seznamech lidí podezřelých ze styků s teroristy, překračují hranice mnohem častěji na druhé straně, tedy na hranicích s Kanadou. 

„Neříkám, že Mexiko nepředstavuje problém, ale reálná hrozba nepřichází odtamtud, alespoň ne teď,“ řekl pro Daily Beast zástupce amerických tajných služeb.  

Z dokumentu vyplývá, že podezřelí z terorismu se dostávají do Spojených států častěji přes Kanadu. Údaje se týkají období mezi dubnem roku 2014 a srpnem 2016.

Jen v srpnu minulého roku překračovalo hranici na severu země dvakrát více lidí podezřelých z terorismu než na hranicích s Mexikem. Zpráva neinformuje o tom, zda se jim do USA vstoupit podařilo, nebo ne. Celkově se do země pokusilo přijít 538 lidí spojovaných s terorismem. Může se jednat o lidi s platným vízem, azylanty i ty, kteří se pokusily překročit hranice ilegálně.

68 z nich překročilo hranice po souši. Nejvíce pak přes severní stát Michigan. Texaské oddělení veřejné ochrany jen pár dní před vydáním prezidentského výnosu o migraci varovalo, že by potenciálně nebezpeční teroristé mohli využít ilegálních tras, které často volí ekonomičtí migranti z Mexika. Na druhou stranu ale i zmiňuje, že se mohou pokoušet přecházet hranice opaným směrem, aby unikli z hledáčku amerických tajných služeb.

Jeden z texaských agentů řekl, že nepřátelský vztah mezi Mexikem a USA může zajištění hranice ještě více komplikovat. Tajné služby i proto upozorňují, že zatímco se všechny zraky budou upírat na Mexiko, potenciální hrozba možná přichází ze severu. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek