Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trump se s Putinem dohodl na kontrole internetu, píše TASS. Americký prezident tvrdí opak

Trump se s Putinem dohodl na kontrole internetu, píše TASS. Americký prezident tvrdí opak

Americký prezident Donald Trump při rozhovoru s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v Hamburku „plně souhlasil“ s návrhem na vytvoření pracovní skupiny, která by se zabývala otázkami kybernetické bezpečnosti. Agentuře TASS to dnes řekl informovaný zdroj ruského ministerstva zahraničí. Trump naopak po návratu do Evropy možnost zřízení takové skupiny vyloučil.

„Trump na schůzce s Putinem v Hamburku plně souhlasil s vytvořením pracovní skupiny ke kybernetické bezpečnosti. My ale, jak víte, nikdy na nic netlačíme,“ řekl ruské agentuře její diplomatický zdroj.

Americký prezident se bezprostředně po návratu z Evropy od ruského návrhu distancoval. „Fakt, že jsem s prezidentem Putinem diskutoval o kybernetické skupině, ještě neznamená, že si myslím, že se může stát skutečností. Nemůže,“ napsal Trump.

Myšlenka zajištění mezinárodního dohledu nad bezpečností internetového provozu není v Rusku nová. Návrh na vytvoření „souhrnu mezinárodních pravidel“ řízení internetu, jehož by se měla ujmout OSN, vzešel i z nedávného Putinova jednání s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem v Moskvě.

Podle návrhu Moskvy a Pekingu by se měla OSN zasadit o to, aby internet „nebyl zneužíván k vměšování, ohrožování veřejného pořádku, k rozkladu státního zřízení a šíření národnostní, rasové a náboženské nesnášenlivosti“. OSN by měla vytvořit právní mechanismus, který by mezinárodní spolupráci reguloval.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek