Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trump se už chystá na příští prezidentské volby. Nechal si zaregistrovat nové volební heslo

Trump se už chystá na příští prezidentské volby. Nechal si zaregistrovat nové volební heslo

Sotva Donald Trump poprvé vešel do Bílého domu, už myslí na další prezidentské volby, které se budou konat v roce 2020. Trumpův volební štáb si totiž krátce před jeho páteční inaugurací zaregistroval nové heslo pro příští volby. 

Zatímco v listopadovém hlasování Trump voliče lákal na slogan Vraťme Americe její velikost (Make America Great Again), pro případný boj o druhý prezidentský mandát by chtěl hlasy získat pomocí hesla Udržme Ameriku skvělou (Keep America Great). Dle volby hesla zřejmě nový prezident předpokládá, že vše, co si předsevzal, včetně růstu mezd i počtu pracovních míst, zvládne během svého prvního volebního období splnit.

Volební tým současného prezidenta sousloví zaregistroval u amerického patentového úřadu dva dny před páteční inaugurací. Žádost obsahovala také informaci, že slogan bude užíván i na tričkách, tílkách, dětském oblečení a různých dalších propagačních materiálech. Heslo je registrované v podobě bez vykřičníku i s ním.

Že chce heslo Udržme Ameriku velikou používat v kampani před prezidentskými volbami v roce 2020, Trump potvrdil v rozhovoru poskytnutém listu The Washington Post. Heslo loňské prezidentské kampaně si současný americký prezident nechal patentovat již v roce 2012.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek