Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trump telefonoval s Putinem. Hovořili o Severní Koreji i vztazích mezi oběma velmocemi

Trump telefonoval s Putinem. Hovořili o Severní Koreji i vztazích mezi oběma velmocemi

Prezidenti Ruska a Spojených států Vladimir Putin a Donald Trump dnes v telefonickém rozhovoru probírali vztahy mezi oběma velmocemi, jakož i situaci na Korejském poloostrově. Putin podle Kremlu souhlasil s dalšími kontakty.

„Z iniciativy americké strany se uskutečnil telefonický rozhovor. Byly posouzeny aktuální otázky dvoustranných vztahů, jakož i situace v krizových oblastech s důrazem na vyřešení jaderného problému Korejského poloostrova,“ citovala agentura TASS prohlášení Kremlu. „Bylo dohodnuto pokračovat v kontaktech,“ dodala.

Putin na dnešní tiskové konferenci v Moskvě prohlásil, že Rusko neuznává jaderný status Severní Koreje. Současně obvinil Spojené státy, že k pokračování raketového a jaderného programu KLDR vyprovokovaly.

Washington i Pchjongjang musejí zastavit vyostřování situace na Korejském poloostrově, konstatoval Putin. Vyzval ke „krajní opatrnosti“ a řekl, že zatímco USA cíle svého případného vojenského úderu proti KLDR přesně neznají, protiútok ze severu by skončil katastrofou.

Ocenil nedávné prohlášení amerického ministra zahraničí Rexe Tillersona, že USA jsou připraveny zasednout se Severokorejci k jednacímu stolu bez předběžných podmínek.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek