Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trump už má o novém šéfovi FBI možná jasno. Mohl by jím být komentátor CNN a bývalý člen FBI Rogers

Trump už má o novém šéfovi FBI možná jasno. Mohl by jím být komentátor CNN a bývalý člen FBI Rogers

Po úterním překvapivém odvolání dosavadního šéfa Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Jamese Comeyho se spekuluje, kdo by ho ve funkci mohl nahradit. Podle informací agentur Reuters a Bloomerg, které o tom dnes informovaly s odvoláním na nejmenovaného vysokého představitele Bílého domu, by úřad mohl nově vést někdejší republikánský kongresman Mikea Rogerse, který v minulosti vedl sněmovní výbor pro tajné služby a sám v FBI působil.

Třiapadesátiletý Rogers v současné době působí jako bezpečnostní komentátor televizní zpravodajské stanice CNN, na počátku 90. let ale pracoval jako zvláštní vyšetřovací agent FBI. Následně vstoupil do politiky jako člen Senátu státu Michigan a od přelomu tisíciletí byl michiganským kongresmanem ve Sněmovně reprezentantů USA, ze které v roce 2015 po sedmi funkčních obdobích odešel.

Pokud se Trump pro Rogerse skutečně rozhodne, povedou hned dvě americké federální agentury osoby stejného jména. V čele Národní agentury pro bezpečnost (NSA) totiž stojí rovněž Mike Rogers, který je ale admirálem a pochází na rozdíl od bývalého kongresmana ze státu Illinois.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek