Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trump vyjádřil soustrast Íránu a dodal výbušnou poznámku. Teherán zuří

Trump vyjádřil soustrast Íránu a dodal výbušnou poznámku. Teherán zuří

Írán odmítl projevy soustrasti, kterou zemi vyjádřil americký prezident Donald Trump v souvislosti s útoky v Teheránu. Íránské ministerstvo zahraničí označilo Trumpova slova za odporná. Prezident USA totiž v zásadě poznamenal, že se Írán nemá čemu divit.

Šéf Bílého domu ve středu uvedl, že se modlí za oběti středečních útoků na budovu parlamentu a mauzoleum zakladatele islámské republiky ajatolláha Chomejního, k nimž se přihlásila teroristická organizace Islámský stát.

„Truchlíme a modlíme se za nevinné oběti teroristických útoků v Íránu a za íránský lid, který prochází takovým problematickým obdobím,“ napsal v prohlášení Trump.

Americký prezident ale zároveň poznamenal, že i „státům, které podporují teroristické organizace, hrozí, že se samy stanou obětí zla, jemuž pomáhají“. Teherán opakovaně čelí nařčením, že podporuje šíitská radikální hnutí v regionu. Islámský stát se hlásí k sunnitské větvi islámu.

Íránský ministr zahraničních věcí Mohammad Džavád Zaríf v reakci na svém twitterovém účtu dnes napsal: „Odporné prohlášení Bílého domu... Íránský lid odmítá takováto tvrzení Spojených států o přátelství.“

Sebevražední atentátníci a další ozbrojenci při útocích zabili nejméně 13 lidí a přes 40 zranili.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek