Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trump zahájil kampaň za oslabení Íránu. Spojené státy zavedou sankce proti sponzorům Hizballáhu

Trump zahájil kampaň za oslabení Íránu. Spojené státy zavedou sankce proti sponzorům Hizballáhu

Firmy a osoby, které financují libanonské šíitské hnutí Hizballáh, budou nově podléhat americkým sankcním. Cílem opatření administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa je oslabit zahraniční vliv Íránu, který je hlavním podporovatelem Hizballáhu. Informovala o tom agentura AP.

Sankce Washington uvalí na šest osob a na síť sedmi firem, které se nachází v Libanonu, Ghaně, Libérii a v dalších zemích a mají vazby na prominentního sponzora Hizballáhu, Adhama Tabádžu.

Nejnovější krok Washingtonu je pouze „první vlnou“ kampaně, jejímž cílem je oslabit Íránem podporovaný Hizballáh, citovala agentura AP nejmenované zdroje z Bílého domu. Podle Washingtonu Írán Hizballáhu každý rok posílá asi 700 milionů dolarů. V důsledku sankcí bude osobám a firmám zmražen majetek, který mají v USA, a občané Spojených států budou mít zákaz s nimi obchodovat.

Podle zdrojů z Bílého domu nejnovější sankce dokazují, že Trump zaujal vůči Hizballáhu tvrdší postoj než jeho předchůdce Barack Obama.

Hizballáh je v USA na seznamu teroristických organizací a jeho podpora je trestná. Evropská unie za teroristickou organizaci považuje vojenské křídlo tohoto hnutí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek