Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trump získává spojence: Zastali se ho šéf CIA, Bannon i Mayová

Trump získává spojence: Zastali se ho šéf CIA, Bannon i Mayová

Ke kritikům knihy nelichotivé vůči Donaldu Trumpovi se dnes přidal prezidentův politický poradce Stephen Miller a také ředitel Ústřední zpravodajské služby (CIA) Mike Pompeo. Autor knihy Michael Wolff ve svém díle zpochybňuje schopnosti a duševní zdraví šéfa Bílého domu. Na stranu Trumpa se po dlouhé odmlce přiklonil i bývalý hlavní Trumpův stratég Stephen Bannon, kterého Wolff v knize obsáhle cituje. 

Miller podle agentury Reuters při bojovném interview v televizi CNN knihu Ohnivá zloba: Uvnitř Trumpova Bílého domu označil za „nic než hromadu blbostí, skrz naskrz“. Pompeo se pak v pořadu Fox News Sunday na otázku týkající se tohoto tématu na chvíli odmlčel, protože, jak řekl, je to „absurdní otázka“.

„Toto pochází od lidí, kteří prostě ještě nepřijali fakt, že prezident Trump je prezidentem Spojených států, a mně je jich líto...,“ prohlásil Pompeo.

Wolff v knize mimo jiné napsal, že poradci prezidenta považují za dětinského a pologramotného. Museli prý Trumpa často pracně zasvěcovat do problémů téměř jako malé dítě.

Donald Trump v reakci prohlásil, že nikdy neautorizoval Wolffův přístup do Bílého domu a že jeho kniha je plná lží. Na twitteru se v sobotu označil za velmi vyrovnaného a geniálního člověka.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

„Portrét prezidenta v této knize je v naprostém rozporu se skutečností, se zkušeností těch, kteří s ním spolupracují,“ řekl dnes Miller. Zároveň kritizoval bývalého Trumpova poradce Stevea Bannona. Právě ten se dnes ale kál, omluvil se synovi Trumpa Donaldu jr. a prohlásil, že i dál zůstává prezidentovým věrným spojencem.

Trumpa se v sobotu už zastal například ministr zahraničí Rex Tillerson. Dnes ho podpořila i britská premiérka Theresa Mayová. Řekla, že si o jeho duševní zdraví starosti nedělá a že Trump je člověk, který se snaží dělat rozhodnutí, jež jsou v nejlepším zájmu USA.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek