Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trumpa opustil kvůli obvinění z domácího násilí v krátkém čase už druhý spolupracovník

Trumpa opustil kvůli obvinění z domácího násilí v krátkém čase už druhý spolupracovník

Tým amerického prezidenta Donalda Trumpa opustil kvůli podezření z páchání domácího násilí další člověk. David Sorensen, který psal projevy, obvinění ze strany své bývalé manželky odmítl. Tento týden na svůj post rezignoval vlivný poradce Rob Porter.

Sorensenova bývalá manželka Jessica Corbettová listu The Washington Post řekla, že se během trvání jejich manželství choval násilně jak po fyzické, tak po psychické stránce. Sorensen jí prý o ruku zhasil cigaretu, mrštil ji proti zdi a přejel jí nohu autem. V reakci na tato obvinění Sorensen vydal prohlášení, v němž uvedl, že „se nikdy v životě nedopustil vůči žádné ženě jakéhokoliv násilí“. Zvažuje, zda proti Corbettové nepodnikne právní kroky a z Bílého domu se rozhodl odejít, protože nechtěl, aby "se tímto zmatkem musel zabývat".

Představitelé Bílého domu uvedli, že se o obviněních, jež proti Sorensenovi vznesla jeho někdejší manželka, dozvěděli ve čtvrtek pozdě večer a že ho s nimi okamžitě konfrontovali a že on je popřel.

Začátkem tohoto týdne vyšlo najevo, že Rob Porter, který měl na starosti třídění dokumentace směřující k Trumpově podpisu, se podle svých dvou bývalých manželek choval násilnicky. Obě ženy tvrdí, že byly vystaveny fyzickému, psychickému i slovnímu týrání. Porter tvrdí, že je nevinný. Ve středu z Bílého domu odešel. V pátek mu prezident Trump popřál vše nejlepší a o případu bývalých manželek se ani slovem nezmínil.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek