Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trumpova přistěhovalecká politika skončí fiaskem, tvrdí pro INFO.CZ americký imigrační právník

Trumpova přistěhovalecká politika skončí fiaskem, tvrdí pro INFO.CZ americký imigrační právník

„Nemyslím si, že Trumpova imigrační politika něco vyřeší, spíše předpokládám, že skočí dost katastroficky,“ říká prominentní americký právník specializující se na imigrační právo Matúš Varga v rozhovoru pro server INFO.CZ. 

„Pokud chcete řešit, že vám do země chodí ilegálně cizinci, tak se musíte především zaměřit na důvod, proč tomu tak je. A oni do USA nepřicházejí jako ekonomičtí migranti, ale v obavách o svůj život. Proto, že státy, z nichž pocházejí, jsou pod nadvládou gangů a drogových mafií. Bylo by tak vhodnější, kdyby Trump místo stavění zdí na hranicích s Mexikem pomohl vládám okolních států řešit ty původní problémy, které způsobují, že lidé odtamtud utíkají do USA,“ myslí si Varga.

Donald Trump během necelých čtyř měsíců prezidentování nasadil vůči imigraci tvrdý kurs. Vydal několik silně kontroverzních antiimigračních exekutivních příkazů, stále plánuje postavit zeď na hranici s Mexikem, která by hermeticky uzavřela jižní hranici USA a zvažuje i revizi bezvízového styku s evropskými státy a omezení přílivu zahraničních vzdělaných pracovníků.

Nejtvrději však v současné době Trumpova administrativa postupuje proti nelegálním imigrantům, na které se pořádají časté zátahy. „Americký imigrační úřad od nástupu Trumpa k moci deportuje každého, na koho přijde. Americký imigrační úřad ale nyní v prosazování imigračního práva postupuje velmi agresivně, vykonává mnoho kontrol, při nichž lustruje obyvatele celých domovních bloků. Například u nás v Miami nyní kontrolovali jejich agenti celé pláže,“ říká Varga.

Snaha Trumpovy administrativy o omezení imigrace podle generálního ředitele největšího světového hotelového řetězce Marriott International Arne Sorensona již poškodily pověst Spojených států jako přátelské destinace. Světová rada pro cestování a turistiku (WTTC) v březnu upozornila, že registruje prvotní známky „protiamerických nálad" mezi turisty. Předpověděla, že růst amerického turistického průmyslu letos oproti loňskému roku zpomalí o půl procentního bodu na 2,3 procenta.

Celý rozhovor s právníkem již brzy naleznete na serveru INFO.CZ.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek