Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trumpův syn jako oběť vtipálků. Může ho to psychicky poškodit?

Trumpův syn jako oběť vtipálků. Může ho to psychicky poškodit?

Děti slavných a mocných se často dostanou na mušku médiím, od raného věku musí snášet výsměch i urážky. Posledním úlovkem bulváru a veřejnosti se stal 10letý syn Donalda Trumpa Barron. V médiích se objevily už mnohé narážky, které mohou chlapce potenciálně zraňovat. Jedna z novinářek nyní byla kvůli nevhodnému komentáři dokonce potrestána.

Barron Trump se narodil v roce 2006 a dlouhou dobu ho rodiče drželi spíše stranou od mediálního humbuku. Po zvolení Trumpa prezidentem se ale pochopitelně začal na veřejnosti objevovat častěji. První vlnu výsměchu schytal, když stál na pódiu se svým otcem po vyhlášení listopadových výsledků voleb. Kvůli pozdní noční hodině se na něm zřejmě podepsala únava, vypadal dost přepadle a stal se díky tomu také terčem internetových trollů.

Média také glosovala několik momentů z páteční inaugurace, které se Barron po boku svého otce zúčastnil. Na některých záběrech vypadá znuděně a fotografové ho dokonce zachytili při zívání.

Na veřejnost se také dostala nahrávka, na které si s ním chtěla plácnout jeho matka, Barron ale zareagoval se zpožděním a vyvolal tím další masu výsměšných reakcí. Na záběrech z pátku je také vidět, že ho chtěla Melania chytit za ruku, ale Barron jako obyčejný 10letý kluk se se svojí matkou na veřejnosti držet nechtěl.

Média doslova čekají na jakoukoli Barronovu chybu, která se do několika hodin rozšíří po sociálních sítích a stane se virální. Někteří ho už i podezřívali z psychické nemoci. Do prezidentova syna si rýpla i jedna z autorek pořadu Saturday Night Live Katie Richová, která napsala, že Barron se stane „prvním školním vrahem, který se vzdělává doma“. 

Post vyvolal smršť tweetů, které se Barrona zastávaly, a 79 tisíc lidí dokonce podepsalo petici za propuštění Richové. Ta se nakonec omluvila, urážlivý tweet smazala a televize ji přeřadila na práci k jinému, méně prestižnímu, pořadu.

Mediálně šikanovaného Barrona se zastala i bývalá „první dcera“ Chelsea Clintonová. Jediná dcera Hillary a Billa si užila zájem novinářů dosyta, když se ve svých 12 letech se svými rodiči přestěhovala do Bílého domu. Komik Rush Limbaugh kdysi například ve své show řekl, že vypadá jako pes. Přestože se jí později omluvil, tehdy 13leté dívce jeho veřejné prohlášení podle vlastních slov velice ublížilo. Vysmívali se jí také autoři pořadu Saturday Night Live, kteří v animovaném skeči uvedli, že „k Chelsea byla puberta nespravedlivá, ale může se to ještě spravit“.

Chelsea se Barrona zastala na svojí facebookové stránce, kde uvedla, že „Barron by měl mít možnost být dítětem“. Zároveň ale ve stejném statusu kritizovala úřad amerického prezidenta, který dle jejího názoru svými postupy dětem ubližuje. Ačkoli tento názor lidé spíše schvalovali, někteří uživatelé nechápou, proč je ve stejném statusu zároveň chápající i rýpavá.

 

Své si užily i dcery Baracka Obamy. Sashu a Malii kritizovala na svém Facebooku v roce 2014 mluvčí ze Sněmovny reprezentantů Elizabeth Lautenová. Dívky podle ní na oficiálních akcích vypadají znuděně a měly by nosit delší sukně, protože to vypadá, že chtějí někoho ulovit v baru. Na podporu Obamových se vzedmula obrovská vlna podpory a lidé označovali své příspěvky hashtagem #FireElizabethLauten, kterým žádali, aby Lautenová dostala vyhazov. Ta uznala svoji chybu, dotyčný status vymazala a svůj profil udělala soukromým.

Melania dle svého muže jejich syna Barrona miluje a věnuje mu mnoho času. Sama první dáma uznává, že z něj vychovává „malého Donalda“. Barron prý zbožňuje obleky a kravaty a se svým otcem chodí hrát golf. Zdědil prý také otcovu zálibu v šéfování lidem. „Když byl malý, často si hrál na to, že dává výpověď chůvám a uklízečkám. Samozřejmě to byla jen hra,“ vysvětluje Melania.

Barronovi rodiče si zřejmě uvědomují zesílený tlak a zájem médií o svého syna. Melania Trumpová se rozhodla, že se zatím s Barronem nepřestěhuje do Bílého domu. Její syn nyní navštěvuje soukromou školu na newyorském Manhattanu a Melania chce, aby ji tam i dokončil. Možná tímto krokem chce zajistit synovi i trochu větší soukromí.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek