Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trumpův zeť je k volbám zaregistrovaný jako žena. Už osm let

Trumpův zeť je k volbám zaregistrovaný jako žena. Už osm let

Poradce Bílého domu a zeť amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner je údajně již osm let zaregistrován k volbám jako žena. Napsal to zpravodajský server BBC News. Kushner na zprávu, kterou zveřejnila také například televize CNN a řada západních novin, zatím nereagoval.

CNN poukazuje na veřejně přístupné informace o Kushnerovi jako voliči, kde je u pohlaví uvedeno "female", tedy žena. Registrace byla provedena v listopadu 2009.

Podle BBC tato chyba s největší pravděpodobností nepředstavuje volební podvod, protože se nejedná o úmyslně poskytnuté falešné informace ze strany voliče.

Prezident Trump, který v listopadových volbách porazil demokratickou kandidátku Hillary Clintonovou, si po volbách hlasitě stěžoval na údajné podvody při hlasování. Na twitteru napsal, že "miliony lidí hlasovaly nelegálně", žádné důkazy pro to ale neuvedl.

Podle médií se Kushner mohl stát obětí hackerů, ale mohl také údaj sám špatně vyplnit. To by podle BBC nebylo poprvé. Formulář pro bezpečnostní prověrku prý odevzdával kvůli chybějícím údajům třikrát.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek