Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Turecko má právo na obranu, říká šéf NATO. Má podle něj být „přiměřená“

Turecko má právo na obranu, říká šéf NATO. Má podle něj být „přiměřená“

Turecko, které vede ofenzivu v severní Sýrii proti kurdským milicím, jež obviňuje z terorismu, má "právo se bránit, ale přiměřeně," řekl generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

"Turecko je jednou ze zemí NATO, které trpělo nejvíce terorismem, a všechny národy mají právo se bránit. Musí se to ale dít přiměřeným způsobem," uvedl Stoltenberg ve svém prohlášení.

Stoltenberg také řekl, že je v kontaktu s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem ohledně ofenzivy zahájené proti enklávě Afrín v severní Sýrii.

Afrín leží u hranice s Tureckem. Turecká armáda začala ze svého území ostřelovat oblast Afrín na severu provincie Halab (Aleppo) minulý týden v pátek. V sobotu zahájila bombardování a v neděli začala operace pozemních sil turecké armády a jejích povstaleckých spojenců.

Ankara operaci zdůvodňuje tím, že oblast ovládá syrská kurdská milice YPG, kterou považuje za teroristickou skupinu s vazbami na tureckou Stranu kurdských pracujících (PKK). Ta od roku 1984 vede ozbrojený boj za autonomní Kurdistán v Turecku.

1080p 720p 360p
Rozhovor se syrským Kurdem Rashidem Khalilem.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek