Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

U Mosulu už se bojuje i zakázanou chemií, mezi zraněnými jsou i děti

U Mosulu už se bojuje i zakázanou chemií, mezi zraněnými jsou i děti

Nejmíň 12 lidí bylo zraněno neznámou látkou v iráckém Mosulu. Jedná se o první útok chemickou zbraní během operace, která má za cíl získat klíčové město z područí džihádistů. Informovala o tom agentura Reuters a zástupci OSN. 

V bojích o Mosul to bylo něco dosud nevídaného. Ačkoli islamisté chystají léčky, odpalují bomby a útočí skrytí mezi civilisty, zakázané chemické zbraně dosud nevyužili. Incident, o kterém informovali místní lékaři, je první svého druhu.

V péči doktorů skončilo nejmíň 12 lidí, mezi nimi i 11letý chlapec s vážnými dýchacími potížemi a měsíc staré dítě. Všichni zranění měli shodné příznaky – popáleniny, zarudlé oči, kašel a zvracení.

Podle svědků jim komplikace způsobila dvojice úderů při ostřelování domů ve východní části města, po kterém byl na místě cítit zápach chemikálie. Není zatím zřejmé, o jakou látku se jedná.

Irácká armáda s podporou dalších skupin den za dnem postupuje. Ze západní části města, o kterou se teď primárně bojuje, spolu s tím prchá stále více lidí. Mosty spojující obě poloviny Mosulu jsou zničené a cesta vede jedině na jih. V davech civilistů se přitom skrývají i teroristé, kteří jsou v důsledku ofenzivy pod stále větším tlakem.

 

 

 

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek