Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Úder amerických dronů: V Pákistánu a Afghánistánu zabily 11 bojovníků napojených na Tálibán

Úder amerických dronů: V Pákistánu a Afghánistánu zabily 11 bojovníků napojených na Tálibán

Americké bezpilotní letouny zabily ve čtvrtek při dvou útocích v Pákistánu a v Afghánistánu 11 povstaleckých bojovníků. Většina zabitých patří k síti Hakkání, blízké islamistickému hnutí Tálibán. S odvoláním na nejmenované místní činitele to dnes uvedla agentura AP.

Sedm islamistických ozbrojenců bylo zabito při prvním úderu v pákistánské pohraniční vesnici Gurvak v provincii Severní Vazíristán. Tato oblast bývala baštou místních i zahraničních bojovníků, dokud je pákistánská armáda nevypudila.

Zjevný hlavní cíl útoku podle dvou činitelů, na které se odvolává AP, představoval Kudrat Ulláh, což je místní velitel sítě Hakkání. Není však jasné, jestli byl skutečně mezi zabitými.

Při úderu ve východoafghánské provincii Paktíja pak zasáhl rovněž americký bezpilotní letoun raketou vozidlo vzbouřenců a zabil v něm čtyři ozbrojence, sdělil podle AP mluvčí provinčního šéfa policie Šáh Muhammad Arjan.

Podle nepotvrzených zpráv, pocházejících rovněž od dvou zmíněných anonymních činitelů, byl při jiném útoku zabit významný velitel pákistánského Tálibánu Chálid Masúd, a to v sousedním Afghánistánu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek