Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Umrzlí lidé, chaos, zrušené lety. Mráz a sníh tento víkend ochromily Evropu

Umrzlí lidé, chaos, zrušené lety. Mráz a sníh tento víkend ochromily Evropu

Hustý sníh a teploty hluboko pod bodem mrazu způsobily v posledních dnech nejméně 15 úmrtí. Lidé umrzli v Polsku, Itálii, Belgii i v Česku. Počasí komplikuje také dopravu, z některých letišť vůbec neodstartovala letadla, jinde nefungují trajekty a lodě.

Velké problémy hlásí jih Evropy. V Itálii se kvůli silnému větru a přívalu sněhu částečně zastavila letecká doprava, nejezdí vlajky, uzavřených je řada silnic.  Některé školy už proto vyhlásily na pondělí sněhové prázdniny. Na Svatopetrském náměstí v Římě pak dokonce zamrzly fontány.

Komplikace pak hlásí také Turecko. Zrušených bylo na 800 leteckých spojů. Provoz by měl být obnoven až ve večerních hodinách.

Podle webu tureckého listu Daily Sabah bylo například zablokované mezinárodní Atatürkovo letiště v Istanbulu, ze kterého muselo být rozvezeno v pátek do okolních hotelů na 6000 cestujících. Těm co uvízli na letišti bylo přerozděleno na 20.000 jídel.

Podívejte se, kde ve světě je dnes nejchladněji

Počasí ve světěPočasí ve světěautor: ČHMÚ

Druhé mezinárodní letiště v Istanbulu, Sabiha Gökçen, které leží na asijské straně města, zrušilo o víkendu 15 procent letů.

Od soboty jsou v oblasti Istanbulu pro námořní dopravu uzavřeny úžiny Bospor a Dardanelly kvůli příliš omezené viditelnosti.

Množství sněhu, které zasypalo největší turecké město a jeho okolí místní obyvatelé již dlouho nepamatují. Na řadě míst se vytvořila až 40centimetrová vrstva sněhu. Vypukla rozsáhlá dopravní kalamita, kterou zkomplikovaly nehody zejména na hlavní dálnici spojující Istanbul s východem země.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek