Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Unikly tajné informace. Severní Korea se prý chystá během několika dní odpálit atomovou bombu

Unikly tajné informace. Severní Korea se prý chystá během několika dní odpálit atomovou bombu

Severní Korea je připravena provést nový jaderný test. Podle agentury Reuters to prohlásil jeden z představitelů jihokorejské armády. Zpravodajský server Fox News s odvoláním na americké činitele uvedl, že KLDR je v poslední fázi přípravy na novou zkoušku atomové bomby. Uskutečnit by ji prý mohla během nadcházejících několika dní.

Americká a jihokorejská armáda pozorně sledují severokorejskou lokalitu Pchunggje v hornaté izolované provincii Hamgjong pukto na severovýchodě země, kde se konají podzemní jaderné zkoušky, sdělil představitel jihokorejské armády. „KLDR může test provést kdykoli, závisí jen na rozhodnutí jejího vedení,“ dodal.

V loňském roce provedla Severní Korea dvě nukleární zkoušky a sérii raketových testů, čímž porušila rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Celkem Pchjongjang uskutečnil již pět jaderných zkoušek.

Zpravodajský server Fox News ve čtvrtek napsal, že Pchjongjang je v poslední fázi příprav na další jadernou zkoušku, která by se mohla uskutečnit do konce tohoto měsíce. Citoval přitom americké činitele, kteří mají přístup k tajným informacím.