Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Upadli do bezvědomí, většina zemřela okamžitě. Pitva odhalila detaily z hotelu pod lavinou

Upadli do bezvědomí, většina zemřela okamžitě. Pitva odhalila detaily z hotelu pod lavinou

Většina obětí laviny, která před dvěma týdny zavalila hotel ve střední Itálii, zemřela krátce po neštěstí. Ti, kteří pod masou sněhu nakonec marně čekali na pomoc záchranářů, žili jen krátce. Vyplývá to z pitevních nálezů, o kterých informovala agentura ANSA. 

Na vypracování závěrečných zpráv z lékařského vyeštřování mají experti ještě dva měsíce. Už teď je ale podle italských novinářů jasné, že prakticky všechny oběti upadly po pádu laviny do bezvědomí a žily jen krátce. Z výsledků pitev také vyplynulo, že lidé utrpěli mimo jiné řadu vnitřních zranění a udusili se.

Lavina zavalila hotel Rigopiano na úpatí italského pohoří Gran Sasso nedaleko obce Farindola v provincii Pescara 18. ledna pozdě odpoledne. Příčinou bylo vydatné sněžení v předchozích dnech a zemětřesení, které ten den oblast postihlo.

Záchranářům se z trosek hotelu podařilo během několika dní vyprostit devět živých včetně čtyř dětí, a také tři štěňata. Dva lidé se zachránili díky tomu, že v okamžiku pádu laviny byli před hotelem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek