Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Útok v newyorské nemocnici: Bývalý zaměstnanec střílel na lékaře, nejméně jednoho člověka zabil

Útok v newyorské nemocnici: Bývalý zaměstnanec střílel na lékaře, nejméně jednoho člověka zabil

Útočník oblečený v bílém lékařském plášti vnikl do nemocnice v newyorském Bronxu, kde začal střílet na personál. Nejméně jednoho člověka podle policejního zdroje New York Times zabil, další jsou zranění, mezi nimi i několik lékařů. Poté střelec zabil sám sebe. 

Úřady z nemocnice, která patří k jedněm z nejvytíženějších v New Yorku, evakuovaly pacienty. Motiv střelce zatím není známý, podle zdrojů amerických médií šlo ale o bývalého zaměstnance. 

Muž vešel podle policejních zdrojů médií do nemocnice Bronx Lebanon v lékařském plášti, pod nímž ukrýval pušku. Střílet začal okolo 14:50 místního času (20:50 SELČ) a zasáhl větší množství lidí. Agentura AP s odvoláním na policejní zdroj uvedla, že zranil šest osob.

Policisté nemocnici se zhruba tisícovkou lůžek uzavřeli a doporučili lidem uvnitř, aby se zabarikádovali v místnostech. Když objevili střelce, byl podle médií sám uzavřen v jedné z místností. Za několik desítek minut zveřejnila policie zprávu, že je mrtev a nebezpečí již nehrozí.

Podle policejních zdrojů televize CBS byl útočníkem lékař Henry Bello, který před časem v tomto zdravotnickém zařízení pracoval.