Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Už nežijeme v normálním stavu.“ Německo hlásí o čtvrtinu potenciálních teroristů víc než v prosinci

„Už nežijeme v normálním stavu.“ Německo hlásí o čtvrtinu potenciálních teroristů víc než v prosinci

Islamisticko-teroristická scéna se v Německu za poslední dva měsíce rozrostla o 400 osob na přibližně 1 600 lidí. Upozornil na to dnes šéf německé civilní kontrarozvědky Hans-Georg Maassen, jenž se účastní Evropského policejního kongresu v Berlíně.

„K lidskému potenciálu islamisticko-teroristické scény zatím řadíme 1 600 osob,“ řekl podle agentury DPA Maasen. Na konci loňského roku byl jejich počet asi 1 200.

V Německu má trvalý pobyt zhruba 570 islamistů, u kterých existuje podezření, že mohou spáchat závažný politicky motivovaný zločin. Na začátku února to uvedl Spolkový kriminální úřad.

Maassen zdůraznil, že Německo čelí pokračující hrozbě teroristického útoku. „Musíme přiznat, že už nežijeme v normálním stavu.“

Šéf Spolkového úřadu na ochranu ústavy (BfV) varoval před radikalizací na internetu. „Vznikají sociální skupiny, dá se říci islamistické komunity v kyberprostoru, o nichž se v reálném světě dozvíme něco nanejvýš tak, že lidé změní své chování.“ Přednostním úkolem rozvědek podle něj nyní je objasnit, kdo všechno k těmto skupinám patří.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek