Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Číně explodovala továrna. Budovy šly k zemi, na místě jsou zřejmě desítky zraněných

V Číně explodovala továrna. Budovy šly k zemi, na místě jsou zřejmě desítky zraněných
 

Při výbuchu v továrně v čínském přístavním městě Ning-po na jih od Šanghaje bylo nejméně 30 osob zraněno, několik budov se zhroutilo. Oznámil to server Huanqiu.com. Podle jiných médií zatím není znám ani počet zraněných, ani případných obětí na životech.

Exploze, jejíž příčina je zatím nejasná, nastala kolem 9:00 místního času a způsobila zhroucení několika budov v sousední rezidenční oblasti. Domy jsou ale určeny k demolicí a neobývané. Podle serveru Huanqiu.com však v oblasti mohou být lidé, kteří sbírají odpad pro recyklaci. Nyní na místě probíhají záchranné práce, příčina neštěstí se vyšetřuje. Na snímcích ve státních i místních médiích jsou vidět ulice plné trosek a rozbitých automobilů a skla.

Místní obyvatelé v rozhovoru s novináři vyslovili podezření, že explozi mohlo způsobit poškození plynovodu během demolice. Plynárenská společnost Ningbo ale uvedla, že v této oblasti žádné plynovodní rozvody nemá.

Jak poznamenává agentura Reuters, kvůli laxnímu uplatňování bezpečnostních pravidel jsou v Číně výbuchy a podobné nehody poměrně běžné. V roce 2015 zemřelo 173 lidí při výbuchu nesprávně uložených chemikálií ve skladišti v městě Tchien-ťin.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek