Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„V době útoku byl syn se mnou,“ tvrdí matka údajného útočníka ze Stockholmu

„V době útoku byl syn se mnou,“ tvrdí matka údajného útočníka ze Stockholmu

V souvislosti s teroristickým útokem ve švédské metropoli, který si začátkem měsíce vyžádal čtyři oběti a 15 zraněných, tamní policie v neděli zatkla mladého muže čečenského původu. Jeho matka však tvrdí, že byl její syn v té době s ní. „Můj syn není terorista,“ říká s tím, že sami museli z rodného Čečenska utéct. Informoval o tom dnes zpravodajský server The Local s odkazem na televizi SVT. 

Podle švédských médií byl dvacetiletý muž zadržen v jihošvédském městečku Örkelljunga v bytovém domě, který patří Úřadu pro migraci. Soud uvedl, že mladík je podezřelý z teroristického trestného činu. Podle prohlášení švédské policie byl zadržen na žádost prokuratury po prověření blíže nespecifikovaného materiálu, který byl shromážděn po útoku.

„Byli ozbrojení a vyrazili dveře. Vrazili do syna a přitlačili ho ke zdi,“ popsala žena zatčení veřejnoprávní televizi SVT. Televizním reportérům dále řekla, že do Švédska přišli spolu z Čečenska požádat o azyl. V době útoku byli prý v bytě spolu.

„O útoku jsem se dozvěděla přes facebook a tu chvíli tu byl syn se mnou,“ řekla SVT. „Můj syn není terorista. Sami jsme museli utéct před (čečenským vládcem Ramzanem) Kadyrovem,“ hájila dále syna.

Ve Stockholmu útočil 7. dubna uzbecký žadatel o azyl vystupující pod jménem Rakhmat Akilov, který vjel nákladním autem do davu lidí před obchodním domem v centru švédské metropole. Akilov, sympatizující s džihádisty, byl následně zatčen, ke spáchání teroristického činu se přiznal a je nyní ve vazbě.

Prokuratura nyní musí do středečního poledne rozhodnout, zda požádá soud, aby mladého muže vzal formálně do vazby.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek