Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V márnici leží skutečně Kimův bratr, potvrdily testy DNA. Vzorek experti mají od syna, který se skrývá

V márnici leží skutečně Kimův bratr, potvrdily testy DNA. Vzorek experti mají od syna, který se skrývá

Malajsie potvrdila identitu zavražděného bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una na základě vzorků DNA získaných od syna oběti. Oznámil to malajsijský vicepremiér. Ze zosnování vraždy Kim Čong-nama, který byl usmrcen 13. února na letišti v malajsijské metropoli Kuala Lumpuru, jsou podezřelé severokorejské tajné služby.

Zavražděný měl u sebe pas se jménem Kim Čchol. Krátce po vraždě ale malajsijští vládní činitelé uvedli, že ve skutečnosti šlo o bratra severokorejského diktátora. Minulý týden malajsijská policie tuto skutečnost oficiálně potvrdila. Neuvedla však, jakým způsobem byla ověřena totožnost mrtvého, který žil v dobrovolném exilu v Macau.

Vicepremiér Hamidi podle zahraničních médií uvedl, že k ověření totožnosti byl minulý týden použit vzorek DNA syna zavražděného. „Vyšetřovatelé potvrdili, že zavražděným je Kim Čong-nam, a to na základě vzorku získaného od jeho dítěte,“ prohlásil místopředseda malajsijské vlády.

Podle malajsijských vyšetřovatelů vraždu spáchaly dvě ženy, které Kimovi na obličej nastříkaly bojový nervový plyn VX. Severní Korea jakýkoli podíl na vraždě odmítá. Nepotvrdila zatím ani to, že mrtvým je bratr prezidenta Kim Čong-una, požaduje ale vydání těla mrtvého. Malajsijské úřady sdělily, že tělo vydají pouze příbuzným.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek