Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V německém Heidelbergu najel muž do chodců. Zranil tři lidi, jeden z nich zemřel v nemocnici

V německém Heidelbergu najel muž do chodců. Zranil tři lidi, jeden z nich zemřel v nemocnici

V německém Heidelbergu najelo muž autem do lidí na pěší zóně. Na místě zůstali tři zranění. Podle BBC byl řidič ozbrojen nožem. Podle ČT se snažil po útoku útéct, policisté ho postřelili a nyní je v nemocnici.  

Motiv útoku není znám, ale policie nepředpokládá, že by se jednalo o teroristický útok. Myslí si také, že se jednalo o čin jednotlivce. Zda byl řidič v době útoku příčetný či nikoliv, není jasné. Prozatím není známa ani totožnost muže.

Policie nevychází z „islámského motivu“, nemůže ho ale dementovat ani potvrdit, napsal magazín Spiegel.

Incident se dle ČTK stal kolem 16. hodiny v centru města na Bismarckově náměstí. Řidič s pronajatým autem najel do skupiny lidí před pekařstvím. Tři osoby zranil, jednu z toho těžce. Okolo desáté hodiny večerní třiasedmdesátiletý muž svým zraněním podlehl. 

Krátce po útoku se dal řidič na útěk. Byl ozbrojen nožem. Po pár stech metrech ho střelbou zastavila přivolaná policejní hlídka. Řidič byl s těžkým zraněním převezen do nemocnice, sdělil médiím policejní mluvčí Norbert Schätzle.

V prosinci vjel do davu na vánočním trhu v Berlíně řidič v ukradeném nákladním autě. Zanechal po sobě dvanáct mrtvých a na pět desítek raněných. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek