Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Nizozemsku před volbami přituhuje. Člen Wildersovy ochranky vynášel informace kriminálnímu gangu

V Nizozemsku před volbami přituhuje. Člen Wildersovy ochranky vynášel informace kriminálnímu gangu

Nizozemská tajná služba suspendovala svého člena, který byl součástí týmu chránícího šéfa nizozemských nacionalistů a antiislamistů Geerta Wilderse. Je podezřelý z toho, že poskytoval utajené bezpečnostní informace neupřesněné kriminální organizaci. O jaké informace přesně šlo, úřady neuvedly. 

Podrobnosti tajná služba neuvedla ani k mužově totožnosti, podle Reuters jen potvrdila spekulace médií, že je marockého původu. Právě na tuto národnost Wilders ve své předvolební kampani opakovaně útočí, mluví o ní jako „marické spodině", kterou spojuje s kriminalitou. Incident s členem své ochranky už na svém twitterovém účtu odsoudil.

Proboha. Pokud nemohu slepě věřit (tajné) službě, která mě má chránit, pak nemohu pracovat," napsal Wilders, kterému průzkumy dávají naději na volební vítězství.

Šéf tajné služby Erik Akerboom řekl, že podle zatím zjištěných informací nebyla Wildersova bezpečnost ohrožena. Dodal, že agent, o kterém média informují jako o zkušeném pracovníkovi, nebyl členem tělesné ochranky, ale týmu, jehož úkolem bylo prověřovat místa, která se politik chystal navštívit.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek