Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Portlandu se schylovalo k pouliční válce. Policie zveřejnila snímky zbraní zabavených demonstrantům

V Portlandu se schylovalo k pouliční válce. Policie zveřejnila snímky zbraní zabavených demonstrantům

Čtrnáct lidí zadržela v neděli policie během protestů v Portlandu na západním pobřeží USA, na kterých se sešli příznivci i odpůrci prezidenta Donalda Trumpa. Akce se konaly týden poté, co útočník ve vlaku ubodal dvojici mužů, která se zastala dvou muslimských dívek. Kromě 14 zadržení zabavila policie na demonstracích, kterých se zúčastnilo několik tisíc lidí, také "desítky zbraní". Byly mezi nimi především nože, hole, cihly a další předměty. Podívejte se na některé v galerii pod článkem.

Demonstrace na podporu svobody slova a prezidenta Trumpa se zúčastnilo několik stovek lidí. Podél trasy průvodu se shromáždily další stovky lidí, aby vyjádřily svůj nesouhlas s politikou amerického prezidenta, ale také s rasismem a nenávistí.

Protest skupiny maskovaných lidí, kteří sami sebe označovali za antifašisty, policie rozehnala poté, co po ní začali tito demonstranti házet předměty.

Protesty se konaly týden poté, co pětatřicetiletý Jeremy Joseph Christian urážel v příměstském vlaku v Portlandu dvě muslimské dívky. Dva muže, kteří se jich zastali, ubodal a třetího zranil. Christian v minulosti na sociálních sítích publikoval protimuslimská prohlášení. Americký prezident Donald Trump útok po výzvách desítek tisíc lidí odsoudil.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek