Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V texaském kostele umíraly celé rodiny s dětmi. Pětiletého chlapce vynášel strýc na pokraji smrti

V texaském kostele umíraly celé rodiny s dětmi. Pětiletého chlapce vynášel strýc na pokraji smrti

Masakr v texaském kostelu si v neděli vyžádal život 26 lidí, mezi nimiž umíraly i malé děti. O katastrofě nyní promluvil Michael Ward (31), který v baptistickém kostele přišel o milované členy rodiny. Postřeleného pětiletého synovce dokonce vynášel z kostela... 

Mnoho lidí z městečka Sutherland Springs, které má pouze zhruba 600 obyvatel, přišlo při masakru o své blízké. Nedělní střelba v texaském kostele znamenala konec 26 lidských životů a nejhorší podobný případ, který se kdy ve státě stal. Je také nezměrnou tragédií jedné rodiny.

Smutný osud svých blízkých popsal pro The Dallas Morning News Michael Ward.„Je to neskutečné. Proč zrovna tenhle kostel ze všech míst? Já prostě nevím proč. Pouze Bůh ví…,“ zoufá si Michael, který bydlí jen pár bloků od místa masové vraždy.

Jeho manželka Leslie Wardová byla zrovna na dvoře, když zaslechla první rány. Během chvíle už se vědělo, že je uvnitř kostela nelítostný střelec. Leslie ihned vzbudila Michaela, protože se nemohla dovolat jeho bratrovi Chrisovi, který do kostela často chodí se svou rodinou.

Leslie s Michaelem tedy nasedli do auta a jeli k Chrisovi domů. „Byl na mě naštvaný,“ řekl Michael. Jeho bratr mu totiž nevěřil, že by něco takového mohla být pravda a v jejich malém městečku mohlo dojít k tak hroznému masakru. Chris měl noční směnu, a tak ráno zůstal doma, jeho žena s dětmi však do kostela šly.

„Řekl jsem mu: ‚Nelžu ti, Chrisi. Všechny je zastřelil!'“ popsal nejhorší slova svého života Michael. Děti se spolu s dalšími věřícími staly obětmi střelce Devina Kelleyho – někdejšího příslušníka amerického letectva s pohnutou minulostí, který se oblékl do černého, intenzivně vyzbrojil a z dosud neznámých důvodů rozpoutal peklo.

Chris Ward si ani nevzal boty a běžel směrem ke kostelu. V první chvíli zjistil, že jeho nejstarší dcera nebyla zraněna, jenže poté přišla obrovská rána. Dcery Brooke (5) a Emily (7) byly zastřeleny, stejně jako jejich matka Joann. V kostele bylo ještě jedno jeho dítě, a to pětiletý chlapeček Ryland. Ten utrpěl čtyři střelné rány do břicha, třísel a paže a nyní bojuje v nemocnici o život.

Michael svého synovce vynášel zraněného z kostela a čekal s ním do chvíle, než přiletěl vrtulník a odvezl ho do univerzitní nemocnice v San Antoniu. „Byl stále při vědomí, ale vůbec nemluvil,“ popsal zdrcený Michael. Celá rodina se nyní modlí, aby se alespoň Ryland uzdravil a byl v pořádku.

Útočníka zřejmě jeden z místních lidí postřelil a policisté ho pak nalezli mrtvého v autě, kterým se snažil ujet. Uvnitř vozu byly další zbraně. Prezident Donald Trump ho označil za chorého. „Tady jde o problém duševního zdraví. Ta otázka nesouvisí se zbraněmi,“ prohlásil.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek