Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Turecku dopadli podezřelé islamisty. Měli u sebe 150 kilo výbušnin a plánovali útok

V Turecku dopadli podezřelé islamisty. Měli u sebe 150 kilo výbušnin a plánovali útok

Turecko zadrželo dnes na jihu země u hranic se Sýrií čtyři údajné členy organizace Islámský stát (IS). Podle agentury Anadolu měli plánovat velký teroristický útok. Národnost zadržených agentura neuvedla.

Policejní operace se uskutečnila dnes v provincii Gaziantep na jihovýchodě Turecka. U zadržených policie zajistila 24 sebevražedných pásů, asi 150 kilogramů výbušniny, dvě automatické pistole a munici. Podle listu Hürriyet u nich našla policie také mobilní telefony a zařízení na odpálení bomb na dálku.

Podle úřadu guvernéra provincie Gaziantep měl jeden ze zadržených dostat pokyn od vysoce postavených členů IS v Sýrii, aby provedl „velkolepé útoky" v Turecku.

Turecko se stalo v posledních letech terčem řady teroristických útoků, k nimž se přihlásila organizace Islámský stát. Nejhorší z nich byly dva sebevražedné atentáty z října 2015 v Ankaře, při nichž zahynulo přes 100 lidí. Naposledy letos na Nový rok Uzbek Abdulgadir Mašaripov napojený na IS postřílel v istanbulském nočním klubu 39 lidí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek